Гігієна — запорука здоров'я

У дошкільному віці д/Files/images/399026_DETAIL.jpgитина набуває нові навички по догляду за собою. Тримання в чистоті тіла і одягу є частиною особистої гігієни дошкільника. Щоб турбота чистоту тіла перетворилися на звичку і природну потребу, необхідно строго дотримуватися мінімум трьох умови.
По-перше, батьки і інші члени сім'ї повинні служити для дітей особистим прикладом, вселяти малюкам, наскільки корисні для здоров'я гігієнічні процедури, яке значення вони мають для профілактики інфекційних і інших захворювань.
По-друге, гігієнічні навички перетворюються на свідомі корисні звички, якщо виховання дитини здійснюється методично і наполегливо, у буденні і недільні дні, в учбовий і канікулярний час, в школі і удома.
По-третє, батьки повинні створити належні умови для умивання і купання дитини, забезпечити його предметами індивідуального користування: рушниками, білизною, зубною щіткою, гребінцем тощо.
І ще одно важлива умова: гігієнічне виховання дошкільників слід тісно зв'язувати з формуванням у них волі і характеру, з їх моральним і естетичним вихованням. Брудне і неохайне не може сприйматися як красиве і привабливе, не може знайти позитивної моральної оцінки.
Найчастіше у малюків забруднюються руки (в процесі роботи, при зіткненні з безліччю навколишніх предметів під час ігор, відходу за тваринами і так далі). Батьки повинні прищепити дітям звичку мити руки перед їдою, після повернення з прогулянки, після ігор, відвідування туалету, спілкування з хворими людьми, контакту з тваринами.
Уранці дитина миє не лише руки, але і обличчя, перед відходом до сну - особу, шию, вуха, ноги, після ніг слід ще раз вимити руки, користуючись милом. Для рук і ніг необхідно мати окремі рушники, в процесі використання їх зберігають в різних місцях. Регулярні водні процедури — основне гігієнічне правило, джерело бадьорого настрою, приємних відчуттів, підвищеної працездатності, хороший засіб поліпшення сну і гартування організму. У комплекс гігієнічних навичок малюка включається догляд за порожниною рота, носом, вухами. Після кожної їди діти повинні полоскати рот теплою водою.
На закінчення відмітимо, що формувати гігієнічні навички у дошкільника слід так, щоб він не відчував страху і безпорадності перед можливістю захворіти, а твердо вірив в ефективність гігієнічних заходів, в їх велике профілактичне значення.

По матеріалах сайту : http://mamka.ru/baby health/ 11637 — chistota — tela — zalog — zdorovya.html

Кiлькiсть переглядiв: 1935