Профілактичні щеплення – всі «за» і «проти»

Дуже актуальним і суперечливим в наш час є питання вакцинації.
Багато батьків стають перед нелегким для них вибором: щепити дитину чи ні? Чому ця тема опинилась серед найбільш обговорюваних і болючих? Розберемося разом.
Що ж таке вакцинація, і для чого вона існує?
Щеплення, з моменту їх винайдення, стали найбільш ефективним та надійним методом захисту від інфекційних хвороб.

Завдяки профілактичним щепленням у світі щорічно попереджається як мінімум 3 млн. дитячих смертей, 750 тисяч дітей не стають інвалідами. Наприклад, таке захворювання як поліомієліт, яке зараз, завдяки вакцинації, повністю ліквідоване на території багатьох країн, в тому числі України, ще кілька десятків років тому ставало страшним вироком на все життя.
Дифтерія, епідемії якої забирали життя цілих поселень, в наш час виникає лише в поодиноких випадках. Завдяки вакцинації людство подолало страшну хворобу багатьох століть - віспу.
Звичайно, ризик ускладнень після вакцинації існує, як і після вживання будь яких інших фармакологічних препаратів, але ризик ускладнень під час або після перенесеної інфекційної хвороби часом набагато більший і страшніший. Своєчасно не зроблене щеплення від краснухи у дівчаток, може призвести до захворювання на цю хворобу під час вагітності, що майже в 100% випадків веде до важких вроджених вад плода. Перенесене захворювання на паротит у хлопчиків часто загрожує безпліддям, а кір, особливо в дорослому віці, дуже небезпечний своїми ускладненнями, такими як коровий менінгіт та енцефаліт, які часто закінчуються смертельно.

Вірусний гепатит, менінгіт, туберкульоз - інфекційні хвороби, які лишають по собі важкі наслідки на все життя, і лише вакцинація дає шанс уникнути їх.
Необхідність проведення імунізації визнає весь цивілізований світ. Тільки завдяки вакцинації світова медицина змогла покласти край масовим епідеміям.
Через велику кількість негативу, щодо вакцинації, що розповсюджується останнім часом в тому числі і через засоби масової інформації, охоплення щепленнями населення скоротилось. А якщо охоплення щепленнями становить менше 95 % - виникає загроза всякого роду епідемій інфекційних хвороб.
Ні один із батьків не є ворогом здоров’ю своїх дітей, а відмова від щеплень є зло по відношенню до дитини. Щепитись чи ні - вирішує кожен із нас сам. Але як би там не було, навіть ті спеціалісти, які негативно ставляться до вакцинації, на сьогодні альтернативи профілактичним щепленням не мають. Тому необхідно правильно та адекватно оцінювати ризики і виважено приймати рішення щодо цього життєво важливого питання.

Кiлькiсть переглядiв: 270

Коментарi